Про проект

Назва проекту: «Прозора журналістика».

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЕКТУ: липень-грудень 2008р.

Пропонований проект торкається широкого кола осіб – працівників і власників засобів масової інформації, юридичних та фізичних осіб.

Географічно проект буде реалізуватись на Львівщині із залученням партнерів з Польщі. Кількість задіяних учасників – орієнтовно 50 осіб.

Мета проекту – сприяння подоланню практики розміщення замовних матеріалів в українських медіа шляхом вивчення досвіду українських та закордонних організацій щодо даної проблеми, просвіти зацікавленого кола осіб та реалізації практичних заходів на рівні львівських засобів масової інформації.

Завдання проекту:

  1. Вивчення досвіду українських та закордонних організацій в питаннях боротьби із замовними матеріалами.
  2. Навчання журналістів, котрі спеціалізуються на проведенні журналістських розслідувань і висвітленні скандальної та конфліктної тематики; юристів і керівників рекламних відділів провідних львівських ЗМІ; власників засобів масової інформації.
  3. Моніторинг у львівських медіа випадків замовних сюжетів.
  4. Оприлюднення результатів моніторингу та поширення результатів проекту.

Методи виконання завдань проекту.

Вивчення досвіду українських та закордонних організацій буде здійснено шляхом проведення аналітичного дослідження інформації щодо замовних матеріалів, проблем корупції у ЗМІ, результатів судових справ. В результаті буде накопичений фактичний матеріал, на основі якого будуть реалізуватись подальші заходи – просвітні семінари, круглі столи.

Проведення навчальних семінарів. В рамках заходу планується проведення 2-х триденних семінарів для 15 осіб за наступними темами: перший семінар - суд та ЗМІ в демократичному суспільстві; свобода інформації: проблеми діючого законодавства України; власники та журналісти: причини конфліктів та можливі шляхи їх вирішення; правовий самозахист; журналістське розслідування; неурядові інституції та медіа. Окрім базових тем учасники отримають знання і навички щодо методів моніторингу. Другий семінар - відповідність практик застосування інформаційних технологій міжнародним нормам і стандартам; етичні норми роботи ЗМІ: західні стандарти; розширення Європейського Союзу та нова роль України.

Моніторинг та поширення результатів проекту і набутого досвіду. В рамках заходу буде постійно здійснюватись моніторинг публікацій в друкованих ЗМІ Львова та Львівської області, передачах Львівського ТБ. Моніторинг буде здійснюватись групою підготовлених журналістів, які пройдуть відповідне навчання в рамках семінарів . Результати будуть розміщатись на новоствореному сайті та сайтах зацікавлених партнерів, зокрема: журналістської ініціативи «Не продаємося!». Також на сайті буде створений регіональний форум для забезпечення усіх охочих взяти участь у дискусії, висловити свої міркування щодо аналізованих матеріалів та робочих висновків моніторингу. Наприкінці проекту планується проведення заключної конференції з числа учасників проекту, запрошених експертів з провідних медіа України, представників неурядових організацій, представників влади, власників медіа. Конференція дозволить обговорити результати проекту, виробити рекомендації, запропонувати нові ініціативи.

Проект здійснюється за сприяння Програми Демократичних грантів та Фонду розвитку українських ЗМІ відділу преси, освіти та культури посольства сша в україні