У 2016 році у світі ув’язнили 259 журналістів – CPJ

Упродовж 2016 року у світі ув’язнили 259 медійників. Це найбільша кількість, зафіксована цією базованою у Нью-Йорку організацією з 1990 року.

Про це повідомляється на сайті Комітету захисту журналістів (КЗЖ).

За повідомленням організації, за останні 5 років у світі вбили 332 журналісти, що є найвищою цифрою за п’ятирічний період упродовж останніх 28 років.

«Уряди стають все більш винахідливими, оскільки вони визнають владу, руйнівну владу інформації. Тому ви й бачите прямі напади на свободу висловлювання, а також складні стратегії, які дозволяють урядам керувати, контролювати і маніпулювати інформацією», – прокоментував Радіо Свободавиконавчий директор КЗЖ Джоель Саймон.

У Комітеті захисту журналістів зазначають, що нові технології ускладнюють запровадження цензури, а це підштовхує авторитарні уряди ув’язнювати репортерів та чинити проти них фізичне насильство.

Нагадуємо, що 26 квітня міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила дослідження World Press Freedom Index, у якому проаналізувала рівень свободи засобів інформації та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу. Україна посіла в цьому рейтингу 102-е місце, піднявшись на п’ять сходинок порівняно з показниками 2015 року.

http://osvita.mediasapiens.ua/medialaw/worldjournalists/u2016rotsiusvitiuvyaznili259zhurnalistivcpj/