Слідчі дії у справі Сущенка знову припинилися – адвокат

Марк Фейгін, захисник незаконно затриманого в Росії кореспондента Романа Сущенка, повідомив, що слідчі дії у його справі знову припинилися.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Щодо слідчих дій, то тут знову настав стан анабіозу», – сказав пан Фейгін.

У цих умовах, на його думку, найближчою важливою новиною буде черговий саміт в «нормандському форматі».

«З появою нового президента Франції “нормандський процес” отримав нову динаміку. Молодий лідер однієї з провідних країн Європи – сильний, принциповий, із блиском в очах. Упевнений, що питання про українських політв’язнів у Росії, у тому числі й про Романа Сущенка, буде на майбутньому саміті одним із найважливіших», – вважає адвокат.

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року. Тоді Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

26 квітня Лефортовський районний суд Москви подовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку до 30 червня 2017 року.

18 травня Московський міський суд відхилив скаргу адвоката Марка Фейгіна на рішення суду про продовження утримання під вартою до 30 червня його підзахисного Романа Сущенка.

http://detector.media/community/article/126507/2017-05-31-slidchi-dii-u-spravi-sushchenka-znovu-pripinilisya-advokat/