Французький фотограф, арештований в Туреччині, оголосив голодування

Французький фотокореспондент Матіас Депардон (Mathias Depardon) оголосив голодування в знак протесту проти дій турецької влади.

Матіас Депардон вже більше двох тижнів знаходиться під вартою через підозри в пропаганді Робочої партії Курдистану, яка в Туреччині вважається терористичною організацією. Як пише Time, про голодування Депардона повідомила правозахисна організація «Репортери без кордонів».

Йоган Бір (Johann Bihr), координатор «Репортерів без кордонів» у Європі та Центральній Азії, прокоментував, що турецька влада несе повну відповідальність за безпеку фотокореспондента й повинна «покласти край цій ситуації». «Ми знову закликаємо французький уряд втрутитися, щоб захистити фотографа і домогтися його звільнення», – зазначив він.

Два тижні тому «Репортери без кордонів» вже виступали із закликом звільнити фотографа. Більше десятка медіаорганізацій – в тому числі Le Monde, Lib?ration, National Geographic та Der Spiegel – також вимагали його звільнення.

Нагадаємо, Міжнародна організація Amnesty International зібрала більше 250 тисяч підписів під онлайн-петицією з вимогою звільнити понад 120 журналістів, арештованих у Туреччині. За даними організації, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу. Amnesty International також підготувала окремий звіт про загрозу свободі слова в Туреччині.

http://osvita.mediasapiens.ua/medialaw/worldjournalists/frantsuzkiyfotografareshtovaniyvturechchiniogolosivgoloduvannya/