ЗВІТ за вересень 2010 року

Газети

Вересневий аналіз аналіз журналістських матеріалів виявив 101 матеріал, які були зроблені з порушенням журналістських стандартів – «джинсу». Про це свідчать результати моніторингу наявності “джинси” (замовних матеріалів) у львівських друкованих ЗМІ з 1 вересня по 30 вересня 2010р., який провели члени ГО “Центр “Журналістський правозахист” та експертна група. Без сумнівним «чемпіоном» в царині «джинси» стала львівська газета «Високий замок». Найбільшиме рекламних матеріалів без грифу «реклама» чи «на правах реклами» вийшло саме тут – 56.

газета “Високий замок” – 48 – (П/Р), 8 – (НМP), К/Р – ;
газета “Експерес” – 8 (П/Р); 2 – (НМP);
газета “Львівська пошта”) – 15 – (П/Р);
газета «Новий погляд” – 3 (П/Р);
газета “Ратуша” – 4 (П/Р), 1 – (КР);
«Львівська газета» – 1- (НМР), 11 – (П/Р).

(П/Р) – прихована реклама

(НМP) – неналежно маркована реклама

(КР) – комерційна реклама

Експерти Олег Онисько, журналіст, екс-редактор газет “Поступ” та “Львівська газета”

Анатолій Романюк, журналіст, відомий політолог, викладач кафедри політології Львівського національного університету ім.Івана Франка

Аналіз і тенденції:

Експерт Олег Онисько: «Як я і прогнозував, пішов вал заангажованих, тенденційних матеріалів у яких абсолютно недотримані журналістські стандарти. Він викликаний звичайно ж наближенням місцевих виборів. Цілком очевидно, що у жовтні їх стане ще більше. Домінують: висвітлення без жодних коментарів позиції кандидатів у депутати і мери. Політструктури обмежилдиссь мінімальним самопіаром, очевидно, накопичуючи фінансові ресурси для битви за Верховну Раду.»

На думку експерта Анатолія Романюка відсутність позначки «на правах політичної реклами» пояснюється насамперед небажанням політрекламодавців засвічувати свої фінансові впливи на ЗМІ без «засвітки свого виборчого фонду»

Моніторинг проводиться в рамках проекту «Моніторинг стандартів журналістики та покращення медіа грамотності громадян» за підтримки Інтерньюз Нетворк

Менеджер проекту “Прозора журналістика”, Президент ГО “Центр “Журналістський правозахист” Микола Савельєв